Magyarország 2015 óta védi az EU határait is, de Brüsszelnek csak most jutott eszébe a határvédelemmel foglalkozni
Szóval igazunk van vagy igazunk van?
Az Európai Unió nem csak a brüsszeli intézményeket jelenti.
„Tizenöt hónappal a járvány kitörése után most újra kell gondolnunk életünket és társadalmaink működését. Egyetlen ágazat sem fog tudni visszatérni a korábbi életéhez a járvány elmúltával. A Covid nagyon világosan rámutatott erősségeinkre és gyengeségeinkre, arra, hogy min kell változtatnunk, és min tudunk javítani. Ez a megfigyelés egyaránt érvényes az európai és a nemzeti intézményekre, a vállalkozásokra, a politikai pártokra csakúgy, mint a szakszervezetekre, valamint a regionális és helyi önkormányzatokra. Szembe kell néznünk a Covid19 tanulságaival, és nem hagyhatjuk figyelmen kívül a tapasztalatokat.
Ez a fájdalmas tizenöt hónap lehetőséget kell, hogy teremtsen mindannyiunk számára arra, hogy hatékonyabban, fenntarthatóbban és igazságosabban működjünk.
Az Európai Parlament ebben a szellemben a héten elindított egy minden képviselő előtt nyitva álló gondolkodási folyamatot intézményünk modernizálása érdekében. A cél, hogy megtaláljuk az intézmény megreformálásának módját a jogalkotási munka gyakorlása, a belső szervezeti felépítésünk, valamint a plenáris ülés és a szakbizottsági munka szerepe, továbbá a nemzetközi tevékenységünk terén is. Ebben a munkában központi szerepet játszik az Európai Parlament és a polgárok közötti kapcsolat és párbeszéd.
Röviden: szükségünk van egy elgondolásra, mielőtt módosítanánk szabályainkat és eljárásainkat. Ennek érdekében öt munkacsoport dolgoz ki elképzeléseket a Parlament jövőjével kapcsolatban. Ezekben a politikai csoportok, valamint új és tapasztaltabb európai parlamenti képviselők vesznek részt. Ez a mindenki előtt nyitva álló, interaktív platformon alapuló, alulról építkező folyamat ősszel, egy általános vitával zárul, a jogalkotási ciklus második felében kidolgozandó reformdokumentumról.”